Menu Zamknij

Jakie płytki wybrać na taras?

Gdy nadchodzi lato, taras staje się miejscem spotkań rodzinnych przy obiedzie na świeżym powietrzu, jak i miejscem grillowania w gronie przyjaciół. Nim jednak do tych spotkań dojdzie, trzeba taras wyłożyć płytkami czy deską kompozytową. Obecnie rynek zasypuje klienta wieloma możliwościami. Znajdziemy płytki klinkierowe, gresowe w różnych rozmiarach i grubościach.

Płytka klinkierowa jest odporna na zmienną aurę i często ma właściwości antypoślizgowe. Uzupełnieniem płytki bazowej tarasowej jest cały wachlarz płytek z danej kolekcji. Są płytki elewacyjne na ścianę, cokoliki czy płytki stopnicowe. Poza tarasem płytką z tej samej kolekcji można ozdobić elewację. Wśród płytek gresowych producenci oferują płytki w różnych rozmiarach 30 × 30, 30 × 60, 60 × 60 i większe.

Do wyboru są płytki w standardowej grubości od ok. 8,5 mm do 2 i 3 cm. Grube płytki można położyć na trawie, ułożyć na kleju, na żwirku jak kostkę brukową. Ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie grubych płyt na podporach. Taki sposób ułożenia płytek pozwala na demontaż w każdej chwili.