Menu Zamknij

Drewno tekowe to egzotyczny gatunek drewna z pożądanymi właściwościami

Drewno egzotyczne na rynku europejskim jest coraz częściej stosowane, często całkowicie różni się od gatunków rodzimych i ma niezwykły wygląd. Charakterystyka niektórych gatunków jest idealna w określonych warunkach. Chciałbym jednak przedstawić w tym razem bardzo interesujący gatunek drewna tekowego. Tekowe drzewa występują naturalnie w Azji Południowo-Wschodniej.

Ponieważ drewno tekowe jest bogate w substancje oleiste, co czyni drewno wyjątkowo odpornym na wilgoć. Drewno to było kiedyś idealnym materiałem dla stoczni do budowy całych statków i okrętów. Obecnie jest coraz częściej wykorzystywany jako wyposażenie łazienkowe, w którym możemy tworzyć drewniane podłogi, ściany lub kabiny z prysznicem.

Co ciekawe, możemy również znaleźć teakowe umywalki, a nawet wanny, które wyglądają zjawiskowo. Teak można również doskonale wykorzystać jako zewnętrzny panel ścienny. Baseny i sauny z drewnianą infrastrukturą są również idealnymi miejscami do korzystania z tego egzotycznego drewna.

Jednak w większości przypadków używamy ich do budowy tarasów i akcesoriów ogrodowych. Może być doskonale stosowany jako materiał podłogowy na patio lub tarasach ogrodowych. Jestem pewien, że wszędzie tam, gdzie panują trudne warunki pogodowe, a nawet tam, gdzie panuje wilgoć, korzystanie z drewna tekowego, będzie najlepszym rozwiązaniem.